Zasklievame
už 20 rokov!

3 najčastejšie problémy zimnej záhrady v chladnom období

Zimné záhrady sú skvelým miestom na trávenie času práve počas chladných mesiacov. Ponúkajú teplý a príjemný priestor, ktorý vám pomôže zabudnúť na to, aká zima, vietor, dážď alebo sychravé počasie panujú vonku.

Existuje niekoľko bežných problémov, s ktorými sa ľudia stretávajú počas chladných dní v ich zimnej záhrade.  Prezradíme Vám 3 najčastejšie problémy zimnej záhrady v chladnom období, na ktoré si treba dávať pozor.

Problémy s vodou

Jedným z častých komplikácií býva únik vody z vodovodného potrubia. Deje sa tak v dôsledku zamrznutia potrubia. Predstavuje to základný problém, ktorému môžu majitelia domov v zime čeliť. Potrubie, ktoré sa nachádza v blízkosti stien alebo okien, zvykne pri rýchlom poklese teploty zamrznúť, čo spôsobí jeho prasknutie v určitom bode, keď neskôr pustíte vodu.

Pri akýchkoľvek problémoch s vodovodným potrubím je najlepšie obrátiť sa na odborníka, aby mohol vykonať opravy. Všetky potrubia vo vašej zimnej záhrade by mali byť pravidelne kontrolované, keď teplota klesne pod nulu. Ide najmä o tie sústavy rúr, ktoré sú vystavené poveternostným vplyvom. Zahrievanie alebo zakrytie potrubia môže vo výdatnej miere pomôcť vyhnúť sa tomuto problému, pretože oprava býva často finančne nákladná.

Výber záhradného posedenia

Problémy s plesňami

Pleseň je v chladnom období ďalším častým problémom zimných záhrad. Vlhkosť z vody hromadiaca sa na oknách a následná kondenzácia môžu viesť k rastu plesní či iných mykóz, ktoré pôsobia neesteticky a najmä sú škodlivé pre zdravie človeka. Riešením je okamžité zníženie vlhkosti. To môžete dosiahnúť otvorením niektorých vetracích otvorov alebo použitím odvlhčovačov.

Problémy s prievanom a studeným vzduchom

Ak zistíte, že do priestoru prúdi studený vzduch alebo je v ňom prievan, môže to byť spôsobené medzerami vo dverách a oknách, kde sa stretávajú s podlahou alebo stropom alebo zlou izoláciou na sklenených strechách. Urobte si čas na utesnenie všetkých miest spojov, aby sa dovnútra nedostal vzduch. Riešením je tiež pridať izoláciu na sklenené strechy, aby ste mohli udržiavať stáli teplotu vo vnútri zimnej záhrady.

Presklené plochy by mali byť z čo najkvalitnejšieho materiálu, aby sa v zimnej záhrade udržalo teplo. Tak dosiahnete aj to, že prevádzka z zimnom období bude efektívna a rentabilná.

Cenová ponuka
a vizualizácia zdarma

Non stop bezplatná linka:
Ako pracujeme?
1.
Prvé oboznámenie
Kontaktovanie zákazníka s potvrdením obdržania dopytu.
Nezáväzné
2.
Zameranie a cenová ponuka
Bezplatne prídeme zamerať a vypracujeme ponuku.
3.
Odsúhlasenie a montáž
Po odsúhlasení ponuky dohodneme dátum ralizácie.
Prosím vyplňte vaše meno a priezvisko.
Prosím skontrolujte vašu emailovú adresu.
Prosím vyplňte správne telefónne číslo.
Prosím vyplňte obec alebo mesto.
Uveďte dôvod vyžiadania cenovej ponuky.
Tu pretiahnite súbory alebo fotografie
Max. 20MB
Pridať súbor
Nahrajte súbory v správnom formáte alebo do max. 20MB veľkosti.
Zaškrtnite prosím súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Zaškrtnite, že nie ste robot.

Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.