Zasklievame
už 20 rokov!

Balkón alebo lodžia?

Prítomnosť balkóna alebo lodžie v byte sa považuje za veľké plus pre jeho majiteľov. Hlavným dôvodom je ďalší priestor, ktorý možno využívať na rôzne účely a usporiadať podľa vlastného uváženia. Poďme sa bližšie pozrieť na rozdiely vo význame a užívaní balkóna a lodžie.

Rozdiel z hľadiska dizajnu a dekoratívnych funkcií

Najdôležitejšie rozdiely medzi balkónom a lodžiou je v štruktúre a dizajne. Zjednodušene povedané plocha so zábradlím, ktoré vyčnieva za obvod budovy sa nazýva balkón. Z historického hľadiska to bol malý výstupok pri okne, cez ktorý mohli ľudia vyjsť von a zároveň neopustiť svoj domov. Lodžia je bezprostrednou súčasťou konštrukcie budovy. Jej architektonické počiatky siahajú do talianskej Florencie, kde ju ľudia využívali ako priestor na vychutnanie si slnečných lúčov v budove a zároveň vonku. V ďalšej časti si podrobne uvedieme vlastnosti oboch typov.

Výber záhradného posedenia

Balkón alebo lodžia? Aký je medzi nimi rozdiel?

Balkón

V prípade balkóna ide o z troch strán otvorený priestor. Netvoria ho žiadne bočné steny ani strop a je menej stabilný v porovnaní s lodžiou. Ide o vodorovnú závesnú najčastejšie železobetónovú konštrukciu s upevňovacími prvkami. Jeho vyhrievanie je náročné. Najlepším riešením je zasklenie.

Lodžia

Lodžia je vlastne balkónom, ktorý je umiestnený vo vnútri bytového domu. Je to akoby ďalšia miestnosť, ktorá sa dá otvárať z jednej alebo z viacerých strán. Aj keď nie je vykurovaná, dá sa jednoduchšie vytápať ako balkón. Má bočné steny aj strop a je stabilnejšia a bezpečnejšia, keďže je súčasťou konštrukcie budovy a zaťaženie je rovnomerne rozložené na tri strany. Jej zasklenie je praktické a čoraz bežnejšie. Zvýši sa tak jej úžitkovosť.

Cenová ponuka
a vizualizácia zdarma

Non stop bezplatná linka:
Ako pracujeme?
1.
Prvé oboznámenie
Kontaktovanie zákazníka s potvrdením obdržania dopytu.
Nezáväzné
2.
Zameranie a cenová ponuka
Bezplatne prídeme zamerať a vypracujeme ponuku.
3.
Odsúhlasenie a montáž
Po odsúhlasení ponuky dohodneme dátum ralizácie.
Prosím vyplňte vaše meno a priezvisko.
Prosím skontrolujte vašu emailovú adresu.
Prosím vyplňte správne telefónne číslo.
Prosím vyplňte obec alebo mesto.
Uveďte dôvod vyžiadania cenovej ponuky.
Tu pretiahnite súbory alebo fotografie
Max. 20MB
Pridať súbor
Nahrajte súbory v správnom formáte alebo do max. 20MB veľkosti.
Zaškrtnite prosím súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Zaškrtnite, že nie ste robot.

Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.