Zasklievame
už 20 rokov!

Načo dbať pred výstavbou zimnej záhrady

Zimná záhrada ponúka priestor na relax a vychutnávanie si spoločných chvíľ vo vnútri s nádherným výhľadom vonku do prírody. Je snom mnohých majiteľov domov.

Cez obrovské plochy okien a presklenú strechu dnu vniká množstvo svetla, ktoré spríjemnia chvíle s blízkymi, posedenia a oddych aj v prípade horšieho počasia. Výstavba zimnej záhrady so sebou prináša isté špecifiká, na ktoré je vhodné sa pozrieť už pri jej plánovaní.

Výber záhradného posedenia

Príkoria výstavby zimnej záhrady

Načo dbať pred výstavbou zimnej záhrady. Už na úvod je potrebné povedať, že výstavba zimnej záhrady je veľmi špecifická. Ak máte záujem, aby všetko fungovalo ako má, aby ste sa v nej necítili ako v skleníku a vyzerala naozaj profesionálne je jej realizáciu najlepšie nechať na odborníkov. Oni naprojektujú jej vzhľad, vyberú materiály a vybavenie, ktoré bude kolidovať s vašimi predstavami. Najlepšie je myslieť na jej zhotovenie už pri projekte rodinného domu.

Vtedy je možné zrealizovať zimnú záhradu najfunkčnejšie. Dnes však nie je problémom ani osadenie záhrady do už existujúcej stavby, pričom staviteľské firmy dbajú na vzhľad domu, aby bola zachovaná harmónia celej stavby. Pred samotnou výstavbou je vo vhodné zistiť či nepotrebujete stavebné povolenie. To je nutné najmä pri zimných záhradách s väčšími rozmermi.

 

Načo dbať pred výstavbou zimnej záhrady? S predstihom je potrebné rozhodnúť sa aké materiály budú na stavbu použité. Drevo sa pre svoju prílišnú starostlivosť a sklonom k vlhnutiu neodporúča. 

Jednoduchšie je pracovať s hliníkom, ktorý má nízku váhu a je ľahko udržiavateľný. Ak máte záujem využívať priestor zimnej záhrady celoročne musíte zvážiť jej vykurovanie, aby sa predišlo vlhkosti. Samozrejmosťou sú preto aj rozličné možnosti odvetrávania.

Ak tiež nechcete, aby Vám v sparnom lete interiér zahlcovalo slnečné svetlo a teplo, potrebné je tienenie. Zamyslieť by ste sa samozrejme mali nad umiestnením zimnej záhrady a jej tvarom, aby konštrukcia nebola príliš komplikovaná a nespôsobovala následné problémy, napríklad s cirkuláciou vzduchu.

Treba dbať dôraz na každý detail

Ak máte záujem o kvalitnú zimnú záhradu podľa svojich predstáv, stavebne a technologicky kvalitne skonštruovanú je najlepšie nechať jej výstavbu na odborníkov, ktorí sa zaručia za to, aby ste si jej pohodlie vychutnávali roky.

Cenová ponuka
a vizualizácia zdarma

Non stop bezplatná linka:
Ako pracujeme?
1.
Prvé oboznámenie
Kontaktovanie zákazníka s potvrdením obdržania dopytu.
Nezáväzné
2.
Zameranie a cenová ponuka
Bezplatne prídeme zamerať a vypracujeme ponuku.
3.
Odsúhlasenie a montáž
Po odsúhlasení ponuky dohodneme dátum ralizácie.
Prosím vyplňte vaše meno a priezvisko.
Prosím skontrolujte vašu emailovú adresu.
Prosím vyplňte správne telefónne číslo.
Prosím vyplňte obec alebo mesto.
Uveďte dôvod vyžiadania cenovej ponuky.
Tu pretiahnite súbory alebo fotografie
Max. 20MB
Pridať súbor
Nahrajte súbory v správnom formáte alebo do max. 20MB veľkosti.
Zaškrtnite prosím súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Zaškrtnite, že nie ste robot.

Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.