Zasklievame
už 20 rokov!

Starostlivosť o bazén počas leta

Bazén sa stáva čoraz viac bežnou súčasťou vybavenia rodinných domov. Výhody vlastného kúpania ocenia najmä rodiny s deťmi. Tie môžu vo vode šantiť celé prázdniny a ešte dlhšie.

Rodičia ušetria na výdavkoch na kúpaliskách a užívajú si radosť svojich potomkov v pohodlí domova. Nie je na zahodenie ani pre starších, ktorí môžu pri bazéne relaxovať. Starostlivosť o bazén počas leta je povinnosťou, pretože je v plnej prevádzke. Ponúkame niekoľko tipov na jeho ľahšie udržiavanie.

Starostlivosť o bazén počas leta

Počas horúcich letných dní je na prvom mieste potrebné zabezpečiť kvalitu vody. Baktérie a rôzne mikroorganizmy sa v teple rýchlo rozmnožujú. Navyše môžu spôsobiť rôzne zdravotné problémy, a to najmä malým deťom. O čistotu vody je potrebné dbať najmä bazénovou chémiou. Na trhu je dostupná klasická chlórová, ale aj bezchlórová (oxidačná) verzia.

Dôležitá je aj bazénová filtrácia, cez ktorú sú odfiltrované všetky nečistoty. Môžete sa rozhodnúť pre kvalitnejšiu pieskovú alebo v prípade menších bazénov kartušovú verziu filtrácie. Súčasťou výbavy na starostlivosť o bazén počas leta by mal byť aj bazénový vysávač, ktorý odstraňuje usadené nečistoty a býva pripojený na bazénový filter.

Dôležitosť
prekrytia bazéna

Starostlivosť o bazén si môžete značne uľahčiť jeho prekrytím. Na výber je plachtová verzia, ktorá sa na bazén natiahne v prípade nepriaznivého počasia alebo jednoducho vtedy, keď bazén práve nevyužívate.

Druhou možnosťou je pevné prekrytie bazéna, ktoré je dnes na trhu dostupné z ľahkých a jednoducho udržiavateľných materiálov. Navyše sa môžete rozhodnúť pre rôzny tvar prekrytia, čo má nie len praktickú, ale navyše aj estetickú funkciu.

Vďaka kombinácii týchto faktorov docielite čistú a teplú vody počas kúpacej sezóny. Za minimum nákladov si môžete pohodlne užívať bazén celé leto.

Cenová ponuka
a vizualizácia zdarma

Non stop bezplatná linka:
Ako pracujeme?
1.
Prvé oboznámenie
Kontaktovanie zákazníka s potvrdením obdržania dopytu.
Nezáväzné
2.
Zameranie a cenová ponuka
Bezplatne prídeme zamerať a vypracujeme ponuku.
3.
Odsúhlasenie a montáž
Po odsúhlasení ponuky dohodneme dátum ralizácie.
Prosím vyplňte vaše meno a priezvisko.
Prosím skontrolujte vašu emailovú adresu.
Prosím vyplňte správne telefónne číslo.
Prosím vyplňte obec alebo mesto.
Uveďte dôvod vyžiadania cenovej ponuky.
Tu pretiahnite súbory alebo fotografie
Max. 20MB
Pridať súbor
Nahrajte súbory v správnom formáte alebo do max. 20MB veľkosti.
Zaškrtnite prosím súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Zaškrtnite, že nie ste robot.

Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.