Zasklievame
už 20 rokov!

Tipy na zimnú údržbu a starostlivosť o zasklievacie systémy

Počas teplých mesiacov roka nechávame naše okná, dvere a presklené systémy lodžií, terás a zimných záhrad otvorené, aby dovnútra prúdil čerstvý vzduch. Keď sa však počasie ochladí, ukáže sa dôležitosť kvalitného zasklenia.

Tipy na zimnú údržbu a starostlivosť o zasklievacie systémy. Ak váš dom nie je chránený kvalitnými oknami a dverami, môžete nepomerne veľa míňať na účty za energie. Môže sa vám tiež stať, že budete mať problémy s udržaním vyváženej a pohodlnej teploty, keď je počasie najhoršie. Uvádzame niekoľko jednoduchých, ale účinných tipov na údržbu okien a dverí, ktoré by vám túto zimu mohli pomôcť udržať váš domov pohodlný a energeticky efektívny.

Vizuálna kontrola zasklenia

Prezradíme Vám tipy na zimnú údržbu a starostlivosť o zasklievacie systémy. V prvom rade je potrebné vykonať podrobnú kontrolu vašich okien a dverí, aby ste zhodnotili ich stav. Skontrolujte sklá, rámy, kľučky a uzamykacie mechanizmy. Potom otvorte každé okno a skontrolujte, či pánty a tesnenia nevykazujú známky opotrebovania. Keď sa počasie ochladí, malo by byť relatívne ľahké zistiť, kde sú medzery v rámoch okien alebo dverí a spôsobujú prievan.

Taktiež je potrebné brať ohľad na prípadné praskliny skiel, ktoré môžu predstavovať začiatok väčšieho problému. Mráz môže totiž spôsobiť, že sa prasklina zmení na rozbité sklo. Ak je potrebná údržba nad rámec vašich schopností, zavolajte odborníka na zasklenie.

Vnútorná izolácia

K dispozícii sú rôzne produkty a súpravy, vďaka ktorým je zabezpečenie okien a dverí proti prievanu jednoduché a cenovo dostupné. Táto izolácia môže byť namontovaná v krátkom čase a môže zlepšiť celkovú energetickú účinnosť zasklenia.

Vonkajšia izolácia

Ak máte drevené okná a dvere je vhodné uistiť sa, že sú zvonku odolné voči nepriazni počasia. Ide o aplikáciu náteru odolného voči poveternostným vplyvom, ktorý odpudzuje vlhkosť a poskytuje dodatočnú ochranu pred mrazom. Náter by sa mal pravidelne obnovovať, aby sa zachovali jeho ochranné vlastnosti. Akékoľvek preventívne opatrenia môžu byť skutočným prínosom pre pohodlie vášho domova a úsporu účtov za energie.

Cenová ponuka
a vizualizácia zdarma

Non stop bezplatná linka:
Ako pracujeme?
1.
Prvé oboznámenie
Kontaktovanie zákazníka s potvrdením obdržania dopytu.
Nezáväzné
2.
Zameranie a cenová ponuka
Bezplatne prídeme zamerať a vypracujeme ponuku.
3.
Odsúhlasenie a montáž
Po odsúhlasení ponuky dohodneme dátum ralizácie.
Prosím vyplňte vaše meno a priezvisko.
Prosím skontrolujte vašu emailovú adresu.
Prosím vyplňte správne telefónne číslo.
Prosím vyplňte obec alebo mesto.
Uveďte dôvod vyžiadania cenovej ponuky.
Tu pretiahnite súbory alebo fotografie
Max. 20MB
Pridať súbor
Nahrajte súbory v správnom formáte alebo do max. 20MB veľkosti.
Zaškrtnite prosím súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Zaškrtnite, že nie ste robot.

Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.