Zasklievame
už 20 rokov!

Výber správneho miesta pre prístrešok na auto

Prístrešok na auto je vhodným riešením na dvore rodinného domu, ktoré sa stáva stále viac obľúbeným.

Na rozdiel od garážovaného auta, pod prístreškom nemusí prekonávať rôzne rozdiely teplôt, čo auto znehodnocuje a je zároveň chránené pred pôsobením UV žiarenia, dažďom, snehom či krupobitím. V prípade potreby je možné prístrešok využiť aj ako odkladací priestor pre bicykle, kočík, hračky alebo náradie.

Miesto
pre prístrešok

Ak ste sa už rozhodli pre prístrešok na auto, je prvoradé dobré si premyslieť jeho umiestnenie. Je potrebné rátať s dostatočným priestorom pre rôzne veľké auto respektíve viacero áut, ľahké vystupovanie a zároveň potenciálny odkladací priestor. 

V prípade, že sa rozhodnete pre prístrešok väčší ako 25 m2, bude potrebné stavebné povolenie. Samozrejmosťou je, že by nemal presahovať na susedný pozemok. Môžete ho umiestniť k stene domu alebo ako samostatne stojaci bez alebo s rôznymi stenovými elementmi. Je tiež vhodné, aby bol čo najľahšie prístupný z vstupu na pozemok a príjazdovej cesty. 

Prístrešok na auto je lacné a praktické riešenie, ktoré ušetrí peniaze za následný servis auta a môže poskytovať priestor nie len pre auto, ale aj ako úložisko pre iné objekty.

Výhody prístrešku na auto

Z estetického hľadiska je dobré si vopred zvážiť, aký vzhľad prístreška bude najlepšie korešpondovať s domom a okolitými prvkami, ktoré tvoria napríklad plot a brána. Vybrať si môžete z prírodných materiálov ako je drevo alebo z hliníkových, oceľových či nerezových variant, ktoré predstavujú menej náročné materiály na údržbu.

Z praktických dôvodov je vhodné správne si premyslieť miesto, kde bude prístrešok stáť, aby ste tak predišli možným nepríjemnostiam.

Cenová ponuka
a vizualizácia zdarma

Non stop bezplatná linka:
Ako pracujeme?
1.
Prvé oboznámenie
Kontaktovanie zákazníka s potvrdením obdržania dopytu.
Nezáväzné
2.
Zameranie a cenová ponuka
Bezplatne prídeme zamerať a vypracujeme ponuku.
3.
Odsúhlasenie a montáž
Po odsúhlasení ponuky dohodneme dátum ralizácie.
Prosím vyplňte vaše meno a priezvisko.
Prosím skontrolujte vašu emailovú adresu.
Prosím vyplňte správne telefónne číslo.
Prosím vyplňte obec alebo mesto.
Uveďte dôvod vyžiadania cenovej ponuky.
Tu pretiahnite súbory alebo fotografie
Max. 20MB
Pridať súbor
Nahrajte súbory v správnom formáte alebo do max. 20MB veľkosti.
Zaškrtnite prosím súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Zaškrtnite, že nie ste robot.

Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.