Zasklievame
už 20 rokov!

Zimná záhrada a jej tienenie

Prostredie zimnej záhrady sa dá vyšperkovať mnohými rôznymi spôsobmi. Či už sa zameriate na interiér, ktorý môžete dotvoriť pekným a štýlovým nábytkom, krbom či grilom, kvetmi alebo ozdobami. To všetko sú estetické detaily, ktoré dotvárajú atmosféru. Ak však máte záujem o praktickú stránku, mali by ste sa zamerať na možnosti tienenia zimnej záhrady.

Tienenie zimenej záhrady je účelové riešenie, ktoré Vám zabezpečí väčší úžitok toho oddychového priestoru. Ide primárne o to, aby ste tienením zabránili zbytočnému prieniku množstva slnečných lúčov cez veľké presklené plochy, čím by bola zimná záhrada prehrievaná.

Zimná záhrada a jej tienenie využijete prakticky celé leto. Zároveň môžete tienením zabezpečiť, že Vám slnko neprekáža a nesvieti priamo do očí, ak sedíte vo vnútri a čokoľvek robíte. Taktiež si môžete tienením zabezpečiť súkromie v zimnej záhrade.

Chcem zimnú záhradu

Zimná záhrada a jej tienenie

Tienenie pre zimné záhrady sa delí na dve veľké skupiny – vnútorné a vonkajšie tienenie. Vnútorné tvoria buď žalúzie alebo rolety. Tie sa používajú na zvislé presklené plochy. Na strešnú časť sa v interiéri môžu taktiež požiť žalúzie či látkové rolety, ale aj rôzne baldachýny.

Výhod vnútorného tienenia je rovnako ako v prípade iných interiérových priestorov niekoľko. Pre tých, čo pozerajú na financie je lákadlom ich cenová dostupnosť. Zároveň sú použiteľné za každého počasia, ľahko sa ovládajú, údržba a prevádzka sú minimálne.

Vonkajšie tienenie tvoria rôzne exteriérové žalúzie, rolety, markízy alebo slnolami. Vonkajšie tienenie je cenovo náročnejšie a často možné ovládať len z vonku.

Medzi jeho výhody patrí zlepšenie izolačných vlastností presklenej plochy a jednoduché motorické ovládanie. Či už si zvolíte jednu alebo druhú možnosť, nič tým nestratíte. Záleží od vášho vkusu a osobných preferencií, pre ktorú možnosť sa rozhodnete.

Cenová ponuka
a vizualizácia zdarma

Non stop bezplatná linka:
Ako pracujeme?
1.
Prvé oboznámenie
Kontaktovanie zákazníka s potvrdením obdržania dopytu.
Nezáväzné
2.
Zameranie a cenová ponuka
Bezplatne prídeme zamerať a vypracujeme ponuku.
3.
Odsúhlasenie a montáž
Po odsúhlasení ponuky dohodneme dátum ralizácie.
Prosím vyplňte vaše meno a priezvisko.
Prosím skontrolujte vašu emailovú adresu.
Prosím vyplňte správne telefónne číslo.
Prosím vyplňte obec alebo mesto.
Uveďte dôvod vyžiadania cenovej ponuky.
Tu pretiahnite súbory alebo fotografie
Max. 20MB
Pridať súbor
Nahrajte súbory v správnom formáte alebo do max. 20MB veľkosti.
Zaškrtnite prosím súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Zaškrtnite, že nie ste robot.

Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.