Zasklievame
už 20 rokov!

Ako sa starať o okná a dvere?

Na čo všetko sa musíte sústrediť, aby okná a dvere dobre vyzerali a fungovali tak ako majú? Prinášame Vám zopár typov na starostlivosť a údržbu, ktoré Vám uľahčia manipuláciu a zjednoduchšia život.

Jednou z hlavných výhod výberu plastových okien je, že nevyžadujú takmer žiadnu údržbu. Na rozdiel od tradičných okenných materiálov, ako je drevo alebo kov, ktoré vyžadujú viacstupňové čistenie a oveľa rýchlejšie sa zašpinia, sú plastové dvere a okná prakticky bezproblémové. Ak chcete, aby vyzerali pekne a čisto, tu je praktický sprievodca čistením.

Čistenie rámov

V závislosti od toho, koľko času máte alebo koľko nečistôt je nahromadených v rámoch, sa čistenie okennej konštrukcie mení. Ak Vám ide o odstránenie vrstvy prachu, jednoducho s handrou a vodou pretriete rám. Ak je špina o čosi výraznejšia a ide viac do hĺbky, odporúčame použitie kefky alebo tlakového čističa. Keď s tým skončíte, rám môžete utrieť suchou handričkou a máte všetko pripravené.

Starostlivosť o tesniace lišty

Aj keď tesniace lišty nevyžadujú žiadnu ďalšiu údržbu okrem bežného čistenia s použitím handričky na utieranie prachu, môžete investovať do niektorých produktov špeciálne určených na ich starostlivosť. Rovnako to platí aj u silikónových pásikov proti vlhkosti. Môžete tak predísť opotrebovaniu v priebehu času. Vo všeobecnosti by však mali vydržať rovnako dlho ako samotné okno.

Mazanie okien a dverí

V rámci starostlivosti o okná a dvere je odporúčané, aby aspoň dva krát do roka boli pánty namazané. Samozrejmosťou je, aby pred samotným mazaním boli všetky kovové komponenty očistené, odprášené a suché. Pri kvalitných materiáloch je aj údržba o čosi jednoduchšia a rýchlejšia, preto sa nebojte investovať do prvotriednych produktov.

Cenová ponuka
a vizualizácia zdarma

Non stop bezplatná linka:
Ako pracujeme?
1.
Prvé oboznámenie
Kontaktovanie zákazníka s potvrdením obdržania dopytu.
Nezáväzné
2.
Zameranie a cenová ponuka
Bezplatne prídeme zamerať a vypracujeme ponuku.
3.
Odsúhlasenie a montáž
Po odsúhlasení ponuky dohodneme dátum ralizácie.
Prosím vyplňte vaše meno a priezvisko.
Prosím skontrolujte vašu emailovú adresu.
Prosím vyplňte správne telefónne číslo.
Prosím vyplňte obec alebo mesto.
Uveďte dôvod vyžiadania cenovej ponuky.
Tu pretiahnite súbory alebo fotografie
Max. 20MB
Pridať súbor
Nahrajte súbory v správnom formáte alebo do max. 20MB veľkosti.
Zaškrtnite prosím súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Zaškrtnite, že nie ste robot.

Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.