Zasklievame
už 20 rokov!

Rozdiel medzi balkónom a lodžiou

Pojmy ako balkón a lodžia sa spájajú najmä s bytovými domami. Pre ich obyvateľov predstavujú miesto na oddych na vzduchu, kde si môžu vychutnať lúče slnka.

V čom spočíva rozdiel medzi balkónom a lodžiou?

Rozdiel medzi balkónom a lodžiou je, že balkón predstavuje vysunutú konštrukciu, na rozdiel od lodžie, ktorá je zapustená do pôdorysu a je aspoň z dvoch strán chránená bočnými stenami. Lodžia je teda pochôdzny priestor, ktorý je súčasťou pôdorysu budovy. Balkóny aj lodžie môžu byť umiestnené na bočnej strane budovy alebo rohové.

Spoločným znakom balkóna a lodžie (alebo ak chcete loggie) je, že sú to konštrukcie stavieb, ktoré zabezpečujú východ z miestnosti do z časti ohraničenej plochy vonkajšieho priestoru.

 

Rozdiel aj
v zasklievaní

Balkón je z troch strán otvorená plocha, ktorá vychádza zo steny objektu. Presahuje pôdorys budovy a býva zasklievaná z troch strán. Pri lodžii sa zasklieva len jedna predná časť, lebo je zapustená bokmi do budovy. Z toho porovnania vyplýva, že je jednoduchšie a finančne menej nákladné zaskliť lodžiu ako balkón.

Oba však môžu byť zasklené ako rámovým tak aj bezrámovým systémom. Výhodou zasklenia je rozšírenie možnosti využívania priestoru balkóna či lodžie. Bude chránený pred nepriazňou počasia, čo značí že môže byť využívaný ako oddychový alebo odkladací priestor počas celého roka. Zároveň bude chránený pred hlukom z ulice či prachom.

Z praktického hľadiska mnohých poteší, že ušetria financie na náklady spojené s vykurovaním lebo zasklenie zamedzí únikom tepla. Veľkým plusom je aj vzhľad, pretože moderné zasklenia pôsbia esteticky a elegantne.

Cenová ponuka
a vizualizácia zdarma

Non stop bezplatná linka:
Ako pracujeme?
1.
Prvé oboznámenie
Kontaktovanie zákazníka s potvrdením obdržania dopytu.
Nezáväzné
2.
Zameranie a cenová ponuka
Bezplatne prídeme zamerať a vypracujeme ponuku.
3.
Odsúhlasenie a montáž
Po odsúhlasení ponuky dohodneme dátum ralizácie.
Prosím vyplňte vaše meno a priezvisko.
Prosím skontrolujte vašu emailovú adresu.
Prosím vyplňte správne telefónne číslo.
Prosím vyplňte obec alebo mesto.
Uveďte dôvod vyžiadania cenovej ponuky.
Tu pretiahnite súbory alebo fotografie
Max. 20MB
Pridať súbor
Nahrajte súbory v správnom formáte alebo do max. 20MB veľkosti.
Zaškrtnite prosím súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Zaškrtnite, že nie ste robot.

Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.